İade Koşulları
Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süreniz 30 gündür. Ayrıca sitemizde yer alan ürünler, ilgili kampanya döneminde sınırlı sayıda stoklarla satışa sunulduğundan değişim yapılamamaktadır. Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin iadesini sağlayabilirsiniz.

- İade edeceğiniz ürünü, faturanızın “İade Formu” bulunan nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, ……….. (……….) ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz. İadenizin bize ulaşması için gerekli olan …………. acente kodumuzu …….. şube yetkilisine belirtmeyi unutmayınız.

- İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden ……….. ait 12 haneli gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

İade bedeli, ürünlerin depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza aktarılmaktadır. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

İade Adresi: İsmail Sivri Bulvarı 222 sk. No:378 (İş Bankası Gediz - Otokent Yol Ayrımı) Gediz BUCA
İade etme süresi kaç gündür? Canvas Market üyelerinin "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 15 gündür. Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre kanunen 7 gün olan bu süreyi rahatça alışveriş yapabilmeniz için Canvas Market 15 güne çıkartıyor.

İademi hangi adrese göndereceğim? İade Adresi: " İsmail Sivri Bulvarı 222 sk. No:378 (İş Bankası Gediz - Otokent Yol Ayrımı) Gediz BUCA"

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim? İade talebiyle canvasmarket.net’e gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın arka yüzünde mesafeli satış sözleşmesi bulunan nüshasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak, …………. (…………..) ile aşağıdaki adrese “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. İade Adresi: “İsmail Sivri Bulvarı 222 sk. No:378 (İş Bankası Gediz - Otokent Yol Ayrımı) Gediz BUCA’’

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak? Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra canvasmarket.net tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve canvasmarket.net’in bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Elime ulaşan ürün için beden/numara değişimi yapabilir miyim? Satılan ürünlerin sınırlı sayıda stoğu olmasından dolayı değişim yapılamamaktadır. Ürünü tarafımıza gönderdiğiniz takdirde, gerekli iade süreci başlatılacaktır.

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor? Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. "Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?"
Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor? Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim? İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım“ sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor ” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değilse talebinizi ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için iptal etme sebebinizi “Mesaj göndermek istiyorum” butonuna tıklayarak ya da destek@canvasmarket.net adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.